| User | acffordyce973 |
| Upload Date | January 08 2025 06:16 PM |
| Views | 24 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | MACHINIST B450 TFA AM4 |
| Motherboard | MACHINIST B450 TFA AM4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3400G |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 24 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3998 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Picasso |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 3200 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1208 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1526
219.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1508
9.09 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1243
25.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1381
31.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
958
13.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1305
6.43 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1112
89.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1409
43.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
448
13.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1223
5.06 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1915
59.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1115
85.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1272
37.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1257
12.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1373
1.33 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1265
40.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3569 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1794
257.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4162
25.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3540
72.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4838
111.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3581
48.6 images/sec |
|
|
Clang
|
5812
28.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1392
111.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6794
210.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1279
38.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4140
17.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5614
174.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4005
307.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4233
124.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2869
28.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7338
7.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4182
132.4 Kpixels/sec |