| User | tr4sh80 |
| Upload Date | January 08 2025 05:15 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B650M-A AX6 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5890 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 6396 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3063 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3147
452.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2797
16.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3054
62.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2736
63.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2973
40.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3002
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2956
236.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2823
87.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3041
91.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3745
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3720
115.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3083
237.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3323
97.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3660
36.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2617
2.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3087
97.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21653 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13690
1.92 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27460
165.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
22020
450.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23758
547.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
31806
431.7 images/sec |
|
|
Clang
|
43094
212.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3776
302.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
38511
1.17 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
13886
415.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18055
74.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
31277
973.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23028
1.77 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
23033
675.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15714
155.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
49006
47.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24873
787.5 Kpixels/sec |