| User | picknmix |
| Upload Date | January 08 2025 11:18 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | GMKtec M5 PLUS |
| Motherboard | GMKtec GMKtec |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5825U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4541 MHz |
| Package | Socket FP6 |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1980 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2166
311.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1801
10.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1865
38.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2000
46.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1879
25.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2013
9.91 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1988
159.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2124
65.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1116
33.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2614
10.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2822
87.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1693
130.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2362
69.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2411
23.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1889
1.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2088
66.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7907 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5145
738.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10040
60.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7147
146.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10432
240.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9338
126.7 images/sec |
|
|
Clang
|
12512
61.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2604
208.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14295
442.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3391
101.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8509
35.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10150
315.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9598
737.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8849
259.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5840
57.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15482
15.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8679
274.8 Kpixels/sec |