| Upload Date | January 08 2025 10:23 AM |
| Views | 53 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | INTEL |
| Motherboard | INTEL X79-VG4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Xeon(R) CPU E5-2689 0 @ 2.60GHz |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 45 Stepping 6 |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 3591 MHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Sandy Bridge-EP/EX |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 476 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
860
123.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1136
6.84 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
754
15.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
768
17.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
183
2.48 images/sec |
|
|
Clang
|
713
3.51 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
690
55.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
713
22.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
47
1.39 images/sec |
|
|
Background Blur
|
382
1.58 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
607
18.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
783
60.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
543
15.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
274
2.72 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
589
570.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
220
6.95 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2595 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1416
203.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5454
32.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2575
52.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3718
85.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1479
20.1 images/sec |
|
|
Clang
|
6838
33.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
885
70.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7526
233.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
347
10.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2725
11.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3409
106.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4786
368.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3192
93.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1606
15.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7825
7.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2277
72.1 Kpixels/sec |