| Upload Date | January 07 2025 11:53 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Enterprise (64-bit) |
| Model | LENOVO 30CYCTO1WW |
| Motherboard | LENOVO 314F |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9700 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4690 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 982 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
943
135.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1148
6.92 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1108
22.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1102
25.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
828
11.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1043
5.14 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
932
74.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
937
29.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
453
13.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1412
5.84 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1353
42.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
856
65.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1079
31.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1268
12.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
839
812.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1170
37.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3212 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1757
252.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4889
29.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3820
78.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5115
118.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4284
58.1 images/sec |
|
|
Clang
|
5832
28.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1106
88.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3785
117.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1341
40.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3998
16.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4571
142.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3542
272.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3163
92.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2368
23.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4377
4.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3127
99.0 Kpixels/sec |