| User | ma_pearson |
| Upload Date | January 07 2025 10:54 PM |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Alienware Alienware Aurora R15 |
| Motherboard | Alienware 049PDM |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13900KF |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5486 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2877 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2835
407.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2715
16.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2820
57.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2778
64.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2793
37.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2759
13.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2799
224.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2804
86.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2840
85.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3653
15.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3305
102.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2622
201.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2712
79.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3298
32.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2800
2.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3030
95.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19291 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10197
1.43 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23592
142.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21311
436.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22658
522.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25576
347.1 images/sec |
|
|
Clang
|
39651
195.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3797
304.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
37564
1.14 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10477
313.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17991
74.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26487
824.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21891
1.68 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19057
559.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14712
146.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
45758
44.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21726
687.9 Kpixels/sec |