| Upload Date | January 07 2025 07:58 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd MS-7C02 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd B450 TOMAHAWK MAX (MS-7C02) |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced LowPower 10-v11 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 33 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4144 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Vermeer |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3904 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1999 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2130
305.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2164
13.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2119
43.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1977
45.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1743
23.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1854
9.13 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1838
147.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1912
59.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1029
30.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2677
11.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2696
83.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2252
173.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2281
66.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2596
25.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1747
1.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2465
78.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11432 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9094
1.28 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15032
90.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12271
251.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14125
325.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13851
188.0 images/sec |
|
|
Clang
|
15839
78.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2396
191.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17834
552.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5971
178.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12447
51.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18223
567.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13267
1.02 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12054
353.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9091
90.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20591
19.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14223
450.3 Kpixels/sec |