| Upload Date | January 07 2025 06:05 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z690-G GAMING WIFI |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12600K |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 151 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3700 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 20.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5200 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2408 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2297
329.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2219
13.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2232
45.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2407
55.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2404
32.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2385
11.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2469
197.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2382
73.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2352
70.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3089
12.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2643
82.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2129
163.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2326
68.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2737
27.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2283
2.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2573
81.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12748 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7716
1.08 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13904
83.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
15178
310.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15717
362.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16104
218.6 images/sec |
|
|
Clang
|
18021
88.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3045
243.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19337
599.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8243
246.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13720
56.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19337
601.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13110
1.01 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12678
372.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
12460
123.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22281
21.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16466
521.4 Kpixels/sec |