| User | Cruxys |
| Upload Date | January 07 2025 02:17 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97M-D3H |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z97M-D3H |
| Power Plan | Bitsum Highest Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-4771 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 60 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3899 MHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1598 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1081 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1046
150.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1243
7.49 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1206
24.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1179
27.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
908
12.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1171
5.77 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1048
83.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1179
36.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
409
12.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1416
5.86 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1630
50.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
872
67.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1144
33.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1398
13.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1194
1.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1249
39.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3367 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2085
299.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4769
28.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3607
73.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4184
96.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3412
46.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4471
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1300
104.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4949
153.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1425
42.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4231
17.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5591
174.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3131
240.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3573
104.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3539
35.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5219
5.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4102
129.9 Kpixels/sec |