| User | antoine3md |
| Upload Date | January 07 2025 12:02 PM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Professionnel (64-bit) |
| Model | B550M-ITX/ac |
| Motherboard | ASRock B550M-ITX/ac |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700G |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4640 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2043 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2206
316.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1870
11.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1894
38.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2038
47.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1905
25.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2045
10.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2034
162.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2178
67.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1148
34.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2762
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2861
89.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2078
159.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2410
70.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2400
23.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1936
1.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2145
67.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8473 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4950
710.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10051
60.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6705
137.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10664
245.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9670
131.2 images/sec |
|
|
Clang
|
16193
79.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2685
215.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18169
563.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3555
106.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9232
38.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10076
313.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11524
886.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9358
274.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5669
56.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20692
20.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9044
286.3 Kpixels/sec |