| User | microin123 |
| Upload Date | January 07 2025 01:00 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 15 3520 |
| Motherboard | Dell Inc. 0DVVYG |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-1215U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 4 |
| Base Frequency | 1.20 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 10.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1940 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1779
255.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1818
11.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1742
35.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1853
42.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1977
26.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2012
9.91 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2102
168.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2092
64.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1866
55.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2496
10.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2222
69.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1566
120.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1870
54.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1953
19.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2053
1.99 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1925
60.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4263 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1705
244.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5102
30.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3821
78.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5096
117.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5621
76.3 images/sec |
|
|
Clang
|
7599
37.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2414
193.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8063
249.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2231
66.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5102
21.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4982
155.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4132
317.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4211
123.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2695
26.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7882
7.63 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4796
151.9 Kpixels/sec |