| User | microin123 |
| Upload Date | January 07 2025 12:53 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 15 3520 |
| Motherboard | Dell Inc. 0DVVYG |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-1215U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 4 |
| Base Frequency | 1.20 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 10.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1924 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1781
255.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1796
10.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1724
35.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1869
43.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1971
26.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2036
10.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2100
168.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2069
64.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1826
54.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2457
10.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2109
65.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1520
116.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1861
54.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1828
18.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2092
2.02 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2004
63.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4491 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1718
246.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5122
30.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3711
76.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4802
110.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5567
75.6 images/sec |
|
|
Clang
|
7988
39.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2626
210.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8414
260.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2356
70.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6069
25.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5360
166.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4808
369.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4701
138.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3104
30.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9076
8.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5020
159.0 Kpixels/sec |