| User | microin123 |
| Upload Date | January 07 2025 12:22 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 15 3520 |
| Motherboard | Dell Inc. 0DVVYG |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-1215U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 4 |
| Base Frequency | 1.20 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 10.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1855 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1532
220.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1728
10.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1687
34.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1805
41.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1961
26.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2028
9.99 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1996
159.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2030
62.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1778
53.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2295
9.50 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2184
67.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1578
121.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1749
51.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1670
16.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1999
1.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1937
61.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4347 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1668
239.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4791
28.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3576
73.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4879
112.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5380
73.0 images/sec |
|
|
Clang
|
8255
40.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2464
197.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8332
258.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2256
67.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5739
23.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5186
161.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4672
359.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4417
129.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2823
28.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8747
8.46 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5025
159.1 Kpixels/sec |