| User | kitchin |
| Upload Date | January 06 2025 09:30 PM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Apple Inc. MacBookPro16,1 |
| Motherboard | Apple Inc. Mac-E1008331FDC96864 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-9980HK |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 2.39 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4989 MHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 256 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.90 GB |
| Transfer Rate | 2658 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1518 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1484
213.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1829
11.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1716
35.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1679
38.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1278
17.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1610
7.93 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1424
114.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1391
43.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
681
20.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2141
8.86 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2004
62.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1595
122.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1579
46.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1948
19.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1333
1.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1763
55.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6483 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3746
538.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10657
64.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8526
174.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11303
260.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8177
111.0 images/sec |
|
|
Clang
|
10111
49.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1590
127.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10210
316.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2743
82.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7804
32.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10324
321.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5861
450.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5910
173.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5177
51.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8314
8.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6699
212.1 Kpixels/sec |