| User | supernuova |
| Upload Date | April 20 2023 05:48 AM |
| Views | 19 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASRock Z790 Pro RS WiFi |
| Motherboard | ASRock Z790 Pro RS WiFi |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13900KF |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5486 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 128.00 GB |
| Transfer Rate | 5186 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2946 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3140
450.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3031
18.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3023
61.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2970
68.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2989
40.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2925
14.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2892
231.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2801
86.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2815
84.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2790
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3223
100.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2905
223.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2960
86.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2962
29.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2786
2.70 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2939
93.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19214 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10357
1.45 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23083
139.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
22353
457.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
22646
522.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26332
357.4 images/sec |
|
|
Clang
|
41201
202.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3594
287.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
39548
1.20 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10493
314.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13604
56.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
24610
765.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21711
1.67 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18517
543.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14658
145.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
47877
46.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24364
771.4 Kpixels/sec |