| User | supernuova |
| Upload Date | April 20 2023 05:02 AM |
| Views | 15 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Z790 Pro RS WiFi |
| Motherboard | ASRock Z790 Pro RS WiFi |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-13900KF |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.00 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5486 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 128.00 GB |
| Transfer Rate | 3590 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2790 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3090
443.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2791
16.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2884
59.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2687
62.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2781
37.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2714
13.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2735
219.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2818
87.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2792
83.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2774
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2836
88.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2720
209.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2740
80.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2777
27.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2694
2.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2759
87.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 16601 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8032
1.13 GB/sec |
|
|
Navigation
|
19713
118.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17353
355.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
20016
461.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
21381
290.2 images/sec |
|
|
Clang
|
39488
194.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3694
295.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
37006
1.12 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
8695
260.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12187
50.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19473
606.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
19973
1.54 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17208
505.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10852
107.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
45827
44.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
18979
600.9 Kpixels/sec |