| User | tr4sh80 |
| Upload Date | January 06 2025 04:33 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B650M-A AX6 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5895 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 6396 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3074 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3100
445.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2762
16.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3104
63.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2732
63.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3013
40.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3012
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3010
241.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2841
88.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3092
92.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3737
15.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3766
117.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2969
228.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3321
97.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3666
36.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2667
2.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3113
98.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21611 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13057
1.83 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27263
164.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21558
441.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24256
559.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
31686
430.0 images/sec |
|
|
Clang
|
43175
212.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3818
305.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
38911
1.18 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
13856
414.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17915
74.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
31184
970.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23554
1.81 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22888
671.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15540
154.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
50350
48.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24720
782.7 Kpixels/sec |