| User | Em1rkan |
| Upload Date | September 29 2024 06:06 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | MONSTER TULPAR T6 V1.1 |
| Motherboard | MONSTER TULPAR T6 V1.1 |
| Power Plan | Yksek performans |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700H |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores, 20 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4788 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2502 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2362
339.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2324
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2496
51.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2453
56.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2474
33.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2380
11.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2408
192.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2488
77.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2496
74.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3210
13.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2814
87.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2256
173.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2365
69.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2987
29.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2424
2.35 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2574
81.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12041 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5977
858.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
14790
89.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12128
248.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14103
325.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
15547
211.0 images/sec |
|
|
Clang
|
21180
104.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3112
249.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21095
653.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6788
203.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13477
55.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15971
497.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14485
1.11 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
12747
374.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9642
95.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
23869
23.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
14193
449.4 Kpixels/sec |