| Upload Date | September 29 2024 07:14 AM |
| Views | 895 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | HP HP Pavilion Laptop 16-af0xxx |
| Motherboard | HP 8CB5 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 5 125U |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 14 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 170 Stepping 4 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 4352 MHz |
| Package | Socket 2049 FCBGA |
| Codename | Meteor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 14 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 14 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.67 GB |
| Transfer Rate | 5590 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1985 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1889
271.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1848
11.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1378
28.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2044
47.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2138
29.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1944
9.57 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2151
172.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2193
68.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1749
52.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2635
10.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2522
78.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1566
120.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2125
62.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2234
22.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1900
1.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2140
67.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9220 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6951
998.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10685
64.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11239
230.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11795
272.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11176
151.7 images/sec |
|
|
Clang
|
13622
67.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2458
196.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12826
397.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6363
190.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9037
37.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12933
402.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7990
614.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8669
254.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9344
92.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13448
13.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11003
348.4 Kpixels/sec |