| User | tr4sh80 |
| Upload Date | September 29 2024 05:04 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B650M-A AX6 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5851 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6198 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3072 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3120
448.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2708
16.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3092
63.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2758
63.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2985
40.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3018
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2908
232.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2855
88.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3114
93.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3775
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3744
116.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3053
234.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3363
98.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3676
36.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2676
2.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3106
98.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21388 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
14505
2.03 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26717
161.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21281
435.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23538
542.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
30944
420.0 images/sec |
|
|
Clang
|
42491
209.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3812
305.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
39528
1.20 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
14001
419.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17615
72.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
30318
943.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22983
1.77 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22303
654.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14963
148.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
47811
46.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23253
736.3 Kpixels/sec |