| User | tr4sh80 |
| Upload Date | September 29 2024 04:50 AM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B650M-A AX6 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5866 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6194 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3081 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3187
457.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2696
16.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3116
63.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2745
63.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2986
40.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2953
14.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2932
234.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2866
88.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3176
95.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3765
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3784
117.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3059
235.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3326
97.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3701
36.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2695
2.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3108
98.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21247 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
14257
2.00 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26578
160.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
20657
422.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23492
541.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
30370
412.2 images/sec |
|
|
Clang
|
42619
209.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3813
305.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
39803
1.20 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
13205
395.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17665
73.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
30084
936.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22741
1.75 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22629
664.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14126
140.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
50624
49.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24308
769.7 Kpixels/sec |