| User | GEPATIT |
| Upload Date | April 05 2023 06:52 AM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 13.3 (Build 22E252) |
| Model | iMac (27-inch Retina Mid 2020) |
| Model ID | iMac20,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-CFF7D910A743CAAF iMac20,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-10600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 5 |
| Base Frequency | 4.10 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Type | RAM |
| Single-Core Score | 1690 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1661
238.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2076
12.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1796
36.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1842
42.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1385
18.8 images/sec |
|
|
Clang
|
1856
9.14 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1743
139.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1963
60.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
795
23.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1661
6.87 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2170
67.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1751
134.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1799
52.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1896
18.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1538
1.49 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1953
61.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7531 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3853
553.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11388
68.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8477
173.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9662
222.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8033
109.0 images/sec |
|
|
Clang
|
12598
62.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2314
185.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13478
417.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3188
95.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7365
30.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10479
326.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8348
641.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8564
251.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6262
62.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12621
12.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9563
302.8 Kpixels/sec |