| Upload Date | September 28 2024 05:25 PM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D22 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. H510M-A PRO (MS-7D22) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-10100F |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 165 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4300 MHz |
| Package | Socket 1200 LGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2670 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 948 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
818
117.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
995
6.00 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1090
22.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1136
26.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
916
12.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1017
5.01 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
980
78.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1149
35.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
358
10.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1112
4.60 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1491
46.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
630
48.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
964
28.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1219
12.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
986
954.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1141
36.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2407 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1064
152.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2643
15.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2843
58.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3144
72.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2804
38.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2997
14.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1144
91.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4885
151.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1115
33.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3506
14.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2857
88.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1700
130.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3027
88.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2124
21.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4091
3.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2976
94.2 Kpixels/sec |