| Upload Date | September 28 2024 04:57 PM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 12 |
| Model | realme RMX2117 |
| Model ID | realme RMX2117 |
| Motherboard | RM6853 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6853V/TNZA |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 4 part 3339 revision 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.40 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.39 GB |
| Single-Core Score | 779 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
719
103.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
814
4.90 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
851
17.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
946
21.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
824
11.2 images/sec |
|
|
Clang
|
900
4.43 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
745
59.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
876
27.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
628
18.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
748
3.10 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
990
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
393
30.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
835
24.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
774
7.68 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
753
729.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
789
25.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1956 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1286
184.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2558
15.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2490
51.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2981
68.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2323
31.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2818
13.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
701
56.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3191
98.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1243
37.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1353
5.60 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2994
93.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
983
75.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2007
58.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1921
19.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2881
2.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2273
72.0 Kpixels/sec |