| Upload Date | September 28 2024 04:33 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 12 |
| Model | OPPO PFGM00 |
| Model ID | OPPO PFGM00 |
| Motherboard | k6833v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6833V/ZA |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 4 part 3339 revision 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 2.00 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.20 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.46 GB |
| Single-Core Score | 721 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
660
94.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
765
4.61 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
786
16.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
877
20.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
767
10.4 images/sec |
|
|
Clang
|
815
4.01 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
697
55.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
793
24.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
589
17.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
680
2.81 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
912
28.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
378
29.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
774
22.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
717
7.11 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
689
666.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
733
23.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 1847 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1259
180.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2514
15.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2349
48.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2705
62.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2044
27.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2610
12.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
654
52.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3022
93.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1180
35.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1211
5.01 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2905
90.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
961
73.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2036
59.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1924
19.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2613
2.53 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2112
66.9 Kpixels/sec |