| User | BuweiChen |
| Upload Date | September 28 2024 01:25 AM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Zephyrus G16 GU605MZ_GU605MZ |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. GU605MZ |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 185H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 22 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 170 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5088 MHz |
| Package | Socket 2049 FCBGA |
| Codename | Meteor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 11 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 11 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.60 GB |
| Transfer Rate | 5476 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2475 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2419
347.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2228
13.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2483
50.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2520
58.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2513
34.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2372
11.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2451
196.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2500
77.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2411
72.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3128
12.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2991
93.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2072
159.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2390
70.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2404
23.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2367
2.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2727
86.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14272 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9650
1.35 GB/sec |
|
|
Navigation
|
16008
96.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
17431
356.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16653
384.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18152
246.4 images/sec |
|
|
Clang
|
22460
110.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3118
249.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
22926
710.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9673
289.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12995
53.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
21100
656.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
13524
1.04 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13250
388.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14532
144.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
26003
25.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16978
537.6 Kpixels/sec |