| User | leonroy |
| Upload Date | September 27 2024 06:59 PM |
| Views | 56 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Alienware Alienware m16 R2 |
| Motherboard | Alienware 0TP02R |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 185H |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 22 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 170 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 10 Cores |
| Maximum Frequency | 5089 MHz |
| Package | Socket 2049 FCBGA |
| Codename | Meteor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 11 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 11 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2517 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2443
350.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2223
13.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2501
51.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2529
58.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2435
33.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2436
12.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2521
201.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2515
77.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2430
72.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3051
12.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2969
92.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2301
176.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2539
74.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2652
26.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2394
2.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2759
87.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10013 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7406
1.04 GB/sec |
|
|
Navigation
|
13168
79.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
6637
135.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14280
329.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14789
200.7 images/sec |
|
|
Clang
|
17606
86.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3148
252.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20411
632.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7912
236.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11875
49.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11259
350.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11416
877.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8578
251.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7947
78.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7404
7.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9945
314.9 Kpixels/sec |