| Upload Date | September 27 2024 01:58 PM |
| Views | 36 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 14 |
| Model | HONOR VNE-LX1 |
| Model ID | HONOR VNE-LX1 |
| Motherboard | k62v1_64_bsp |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6762V/CB |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3331 revision 4 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.50 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.00 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 3.71 GB |
| Single-Core Score | 152 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
183
26.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
263
1.58 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
227
4.66 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
256
5.90 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
123
1.67 images/sec |
|
|
Clang
|
213
1.05 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
190
15.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
277
8.59 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
56
1.67 images/sec |
|
|
Background Blur
|
55
0.23 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
165
5.14 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
53
4.09 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
126
3.69 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
102
1.01 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
251
242.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
119
3.78 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 664 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
574
82.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
981
5.91 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
916
18.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1288
29.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
725
9.83 images/sec |
|
|
Clang
|
875
4.31 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
227
18.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1680
52.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
257
7.68 images/sec |
|
|
Background Blur
|
164
0.68 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1106
34.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
376
28.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
827
24.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
514
5.10 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1319
1.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
734
23.2 Kpixels/sec |