| User | amlabs |
| Upload Date | September 27 2024 12:41 AM |
| Views | 55 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 IoT Enterprise LTSC (64-bit) |
| Model | AZW SER |
| Motherboard | AZW SER |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 7840HS |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 116 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5062 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Phoenix |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5586 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2728 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2803
402.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2364
14.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2634
53.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2492
57.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2700
36.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2721
13.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2609
208.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2601
80.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2722
81.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3421
14.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3244
100.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2673
205.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3073
90.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3195
31.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2395
2.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2665
84.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11881 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8716
1.22 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14016
84.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11487
235.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13606
313.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14515
197.0 images/sec |
|
|
Clang
|
17300
85.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3442
275.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
17983
557.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7516
224.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
13103
54.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16727
520.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12644
972.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13271
389.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9918
98.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
19869
19.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13622
431.3 Kpixels/sec |