| Upload Date | September 26 2024 10:18 PM |
| Views | 32 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP Laptop 14-dq2xxx |
| Motherboard | HP 87FD |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-1115G4 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.90 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Maximum Frequency | 4090 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1546 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1531
219.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1380
8.31 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1597
32.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1755
40.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1691
23.0 images/sec |
|
|
Clang
|
1581
7.79 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1665
133.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1362
42.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1482
44.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1750
7.24 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1952
60.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1277
98.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1540
45.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1749
17.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1100
1.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1515
48.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3487 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2412
346.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4185
25.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3334
68.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4454
102.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4391
59.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4118
20.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1715
137.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3967
122.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2576
77.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4481
18.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4547
141.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2927
225.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3518
103.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3585
35.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3989
3.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4126
130.6 Kpixels/sec |