| User | vg_vassilev |
| Upload Date | September 26 2024 07:09 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E06 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. Z790 GAMING PLUS WIFI (MS-7E06) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.39 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5984 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3105 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3082
442.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3112
18.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3035
62.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3054
70.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2963
40.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2896
14.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2881
230.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2925
90.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2991
89.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3940
16.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3736
116.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2999
230.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2977
87.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3639
36.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2842
2.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3318
105.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19699 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
12289
1.72 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23283
140.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
22158
453.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
26205
604.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25760
349.6 images/sec |
|
|
Clang
|
32094
158.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3878
310.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
30327
939.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
13118
392.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
22073
91.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27607
859.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21678
1.67 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19097
560.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16725
165.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
33735
32.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23729
751.3 Kpixels/sec |