| User | brand175 |
| Upload Date | September 26 2024 05:51 PM |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650E AORUS MASTER |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650E AORUS MASTER |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7950X |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.50 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5749 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4800 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3009 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3173
455.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2649
16.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2940
60.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2672
61.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2981
40.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3021
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2911
233.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2871
89.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2982
89.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3613
15.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3655
113.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3130
240.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3286
96.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3390
33.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2669
2.58 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2854
90.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18951 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11214
1.57 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22816
137.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
16035
328.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21471
495.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25295
343.3 images/sec |
|
|
Clang
|
44884
221.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3778
302.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
41145
1.25 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10333
309.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17749
73.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
22041
685.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23125
1.78 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
21168
621.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11572
114.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
52725
51.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
19891
629.8 Kpixels/sec |