| User | noldk12 |
| Upload Date | September 26 2024 02:40 PM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900KF |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.22 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5727 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 6832 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3179 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3115
447.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3089
18.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3340
68.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3210
74.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3015
40.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2985
14.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2928
234.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3067
95.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3011
90.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4074
16.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3724
115.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3138
241.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3031
89.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3814
37.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2891
2.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3087
97.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 22362 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13122
1.84 GB/sec |
|
|
Navigation
|
27339
164.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
28737
588.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
26520
611.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
28488
386.6 images/sec |
|
|
Clang
|
41859
206.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3870
309.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
37465
1.13 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
12997
388.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20565
85.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
33874
1.05 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
25185
1.94 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20880
612.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
19487
193.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
46212
44.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
27796
880.1 Kpixels/sec |