| User | noldk12 |
| Upload Date | September 26 2024 02:20 PM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900KF |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5700 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4800 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3081 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3096
444.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2807
16.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3002
61.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2998
69.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3028
41.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2984
14.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2938
235.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3040
94.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3048
91.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3892
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3507
109.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2970
228.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2969
87.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3475
34.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2967
2.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3105
98.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20583 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10527
1.48 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24629
148.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
22890
468.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23793
548.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
27034
366.9 images/sec |
|
|
Clang
|
44464
219.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3916
313.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
42335
1.28 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10876
325.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19999
82.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26357
820.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23920
1.84 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20070
589.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15182
150.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
52798
51.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23589
746.9 Kpixels/sec |