| User | Mopprh |
| Upload Date | September 26 2024 09:15 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M AORUS ELITE AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B550M AORUS ELITE AX |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 5700G |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4537 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2924 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1765 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1823
261.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1486
8.95 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1688
34.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1828
42.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1740
23.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1724
8.49 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1705
136.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1944
60.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1031
30.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2361
9.77 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2441
75.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1397
107.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2200
64.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2233
22.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1810
1.75 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1942
61.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7893 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5320
763.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9278
55.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7018
143.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9750
224.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9833
133.5 images/sec |
|
|
Clang
|
11533
56.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2234
178.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
15158
469.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3767
112.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8841
36.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11065
344.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9151
703.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8834
259.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5891
58.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
16842
16.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8804
278.8 Kpixels/sec |