| User | contactjaz |
| Upload Date | September 25 2024 10:52 PM |
| Views | 26 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 83E1 |
| Motherboard | LENOVO LNVNB161216 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen Z1 Extreme |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 116 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.30 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 3204 MHz |
| Package | Socket FP7 |
| Codename | Phoenix |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 9.69 GB |
| Transfer Rate | 796 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2302 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2567
368.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1768
10.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1979
40.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2162
49.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2433
33.0 images/sec |
|
|
Clang
|
2412
11.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2351
188.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2392
74.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2147
64.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2975
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2764
86.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2063
158.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2714
79.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2312
22.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2251
2.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2139
67.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10953 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7693
1.08 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12459
75.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9788
200.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13102
302.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14151
192.1 images/sec |
|
|
Clang
|
18607
91.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3118
249.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18543
574.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6011
179.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12298
50.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13988
435.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10555
811.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12441
365.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8618
85.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22232
21.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12021
380.6 Kpixels/sec |