| Upload Date | September 25 2024 08:26 PM |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7D91 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG Z790 TOMAHAWK WIFI (MS-7D91) |
| Power Plan | Performances optimales |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700KF |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5300 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2829 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2750
395.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2658
16.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2798
57.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2810
64.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2743
37.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2617
12.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2630
210.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2715
84.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2727
81.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3566
14.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3376
105.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2674
205.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2775
81.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3468
34.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2644
2.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2995
94.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19316 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11809
1.66 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24602
148.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
23745
486.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23741
547.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25810
350.3 images/sec |
|
|
Clang
|
33095
163.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3493
279.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
31780
984.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11425
341.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18039
74.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27734
863.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21171
1.63 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
18923
555.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
16200
160.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
38826
37.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23408
741.2 Kpixels/sec |