| User | LPIGAMINGYT007 |
| Upload Date | September 25 2024 07:59 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. MAXIMUS VIII RANGER |
| Power Plan | Hchstleistung |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-6700K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 94 Stepping 3 |
| Base Frequency | 4.01 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4213 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3008 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1462 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1501
215.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1732
10.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1717
35.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1574
36.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1248
16.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1606
7.91 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1452
116.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1599
49.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
685
20.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1406
5.82 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1969
61.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1338
102.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1593
46.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1801
17.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1301
1.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1604
50.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5012 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3075
441.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6933
41.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5847
119.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6684
154.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5263
71.4 images/sec |
|
|
Clang
|
7217
35.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1906
152.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7558
234.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2212
66.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4702
19.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7355
228.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5028
386.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5859
171.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4973
49.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7226
6.99 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5817
184.2 Kpixels/sec |