| User | Alkabeth |
| Upload Date | September 25 2024 06:01 PM |
| Views | 11 |
| Notes | Hyperthreading Turned Off |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B760M DS3H DDR4 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B760M DS3H DDR4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-14500 |
| Topology | 1 Processor, 14 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 191 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4987 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 7 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 7 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2681 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2524
362.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2576
15.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2698
55.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2654
61.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2545
34.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2506
12.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2553
204.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2533
78.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2566
76.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3382
14.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3173
98.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2517
193.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2623
77.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3348
33.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2486
2.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2903
91.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 12936 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6629
951.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
15744
94.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13412
274.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
16081
370.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
16815
228.2 images/sec |
|
|
Clang
|
21783
107.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3343
267.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
21474
665.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7711
230.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
16318
67.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
16394
510.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
14895
1.15 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
13430
394.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10220
101.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22926
22.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15315
484.9 Kpixels/sec |