| User | taeungbae |
| Upload Date | September 25 2024 01:30 PM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Education (64-bit) |
| Model | HP HP Pav Gaming Desktop TG01-2001kl PC |
| Motherboard | HP 8906 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600G |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4514 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3724 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1658 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1678
240.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1576
9.49 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1647
33.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1711
39.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1709
23.2 images/sec |
|
|
Clang
|
1700
8.37 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1676
134.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1857
57.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
949
28.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1493
6.18 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2098
65.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1491
114.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2098
61.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1982
19.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1763
1.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1783
56.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6369 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4029
578.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7876
47.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5004
102.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7588
175.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7647
103.8 images/sec |
|
|
Clang
|
10676
52.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2313
185.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13086
405.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2922
87.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5829
24.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8008
249.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8136
625.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6066
178.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3889
38.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15749
15.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8093
256.3 Kpixels/sec |