| User | taeungbae |
| Upload Date | September 25 2024 01:25 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Education (64-bit) |
| Model | HP HP Pav Gaming Desktop TG01-2001kl PC |
| Motherboard | HP 8906 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 5600G |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 80 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4514 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Cezanne |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3724 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1467 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1849
265.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1530
9.22 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1571
32.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1643
37.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1651
22.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1548
7.62 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1606
128.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1711
53.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
907
27.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1295
5.36 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1560
48.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
977
75.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1153
33.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1345
13.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1607
1.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1684
53.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4182 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2479
356.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5671
34.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4007
82.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5075
117.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5211
70.7 images/sec |
|
|
Clang
|
6268
30.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1570
125.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8138
252.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1901
56.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3312
13.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5605
174.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2936
225.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3797
111.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2547
25.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14220
13.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6556
207.6 Kpixels/sec |