| User | tr4sh80 |
| Upload Date | September 25 2024 04:37 AM |
| Views | 16 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B650M-A AX6 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5848 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6194 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3067 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3141
451.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2717
16.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3122
63.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2749
63.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2859
38.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2987
14.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2913
233.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2845
88.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3131
93.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3834
15.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3797
118.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3053
234.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3351
98.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3682
36.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2644
2.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3113
98.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21366 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
14190
1.99 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26311
158.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21288
435.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23446
540.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
32010
434.4 images/sec |
|
|
Clang
|
42354
208.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3797
304.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
39153
1.18 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
14036
420.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17538
72.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
30732
956.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22603
1.74 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22541
661.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14326
142.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
49501
47.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23617
747.8 Kpixels/sec |