| Upload Date | September 25 2024 04:24 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Acer Veriton M4630G |
| Motherboard | Acer Veriton M4630G |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-4770 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 60 Stepping 3 |
| Base Frequency | 3.39 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3890 MHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 1596 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1151 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1026
147.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1344
8.10 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1394
28.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1276
29.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
981
13.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1375
6.77 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
919
73.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1254
38.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
499
14.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1530
6.33 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1731
53.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
910
69.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1207
35.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1469
14.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1145
1.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1340
42.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3373 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1748
251.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5529
33.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3694
75.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4042
93.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3885
52.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4816
23.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
956
76.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5384
166.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1510
45.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4301
17.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6161
191.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3380
259.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3926
115.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3077
30.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3960
3.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4852
153.6 Kpixels/sec |