| User | rct3fan00 |
| Upload Date | September 25 2024 02:48 AM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 21E6007DUS |
| Motherboard | LENOVO 21E6007DUS |
| Power Plan | Lenovo Default |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1235U |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 4 |
| Base Frequency | 2.49 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.68 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2294 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2083
299.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2172
13.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2202
45.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2277
52.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2228
30.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2235
11.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2248
180.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2256
69.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2204
66.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2879
11.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2762
86.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1989
152.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2251
66.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2777
27.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2217
2.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2470
78.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7275 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3257
467.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8893
53.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7559
154.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9560
220.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9151
124.2 images/sec |
|
|
Clang
|
12471
61.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2798
224.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12051
373.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3769
112.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7914
32.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10116
314.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7818
601.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7355
215.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5628
55.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12006
11.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8635
273.4 Kpixels/sec |