| User | tr4sh80 |
| Upload Date | September 25 2024 01:06 AM |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. PRIME B650M-A AX6 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 7950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.20 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5841 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6198 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2999 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3071
441.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2675
16.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3067
62.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2710
62.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2963
40.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2930
14.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2797
224.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2823
87.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3058
91.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3709
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3773
117.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2647
203.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3316
97.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3529
35.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2598
2.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3057
96.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 21162 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
14381
2.02 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26905
162.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21459
439.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
23581
543.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
31242
424.0 images/sec |
|
|
Clang
|
40748
200.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3752
300.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
38432
1.16 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
14055
420.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17365
71.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28939
900.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
22455
1.73 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
21717
637.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14913
148.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
47279
45.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23375
740.1 Kpixels/sec |