| User | noldk12 |
| Upload Date | September 25 2024 12:18 AM |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900KF |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5700 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 6800 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3263 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3182
457.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3158
19.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3287
67.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3225
74.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3023
41.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3039
15.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2982
238.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3057
94.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3188
95.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4134
17.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3842
119.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3213
247.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3170
93.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4165
41.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2979
2.88 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3452
109.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 23678 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13238
1.86 GB/sec |
|
|
Navigation
|
29693
178.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
29087
595.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
27344
630.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
32000
434.3 images/sec |
|
|
Clang
|
44774
220.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3996
320.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
43212
1.31 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
13418
401.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
21802
90.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
34927
1.09 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
26832
2.06 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
23184
680.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
19787
196.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
52273
50.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
27548
872.3 Kpixels/sec |