| User | noldk12 |
| Upload Date | September 24 2024 11:51 PM |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900KF |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5700 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4800 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3079 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3089
443.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2791
16.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3009
61.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3020
69.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3043
41.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3026
14.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2954
236.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3052
94.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2917
87.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3841
15.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3492
108.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2971
228.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2982
87.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3323
33.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2956
2.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3315
104.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20549 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10364
1.45 GB/sec |
|
|
Navigation
|
24690
148.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
22906
468.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24463
564.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
27582
374.3 images/sec |
|
|
Clang
|
43459
214.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3957
316.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
42050
1.27 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10850
324.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18533
76.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
27052
841.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
24656
1.90 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20495
601.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
14840
147.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
51840
50.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23264
736.6 Kpixels/sec |