| User | noldk12 |
| Upload Date | September 24 2024 11:41 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900KF |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5700 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 4800 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2770 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2802
402.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2479
14.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2734
56.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2733
63.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2667
36.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2397
11.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2694
215.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2854
88.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2860
85.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3618
15.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3426
106.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2685
206.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2655
77.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3106
30.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2359
2.28 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2864
90.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20405 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
10697
1.50 GB/sec |
|
|
Navigation
|
25470
153.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
22991
470.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24241
559.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25572
347.1 images/sec |
|
|
Clang
|
43156
212.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3629
290.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
41386
1.25 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
10950
327.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18682
77.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
26827
834.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
24873
1.91 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
20078
589.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15121
150.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
51112
49.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
24169
765.3 Kpixels/sec |