| User | noldk12 |
| Upload Date | September 24 2024 11:22 PM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG MAXIMUS Z790 DARK HERO |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-14900KF |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores, 32 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5700 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 4 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 6800 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2612 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2568
368.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2541
15.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2860
58.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2642
60.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2203
29.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2395
11.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2213
177.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2409
74.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2520
75.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3293
13.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3062
95.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2628
202.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2755
80.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3619
35.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2444
2.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2582
81.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 22873 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13463
1.89 GB/sec |
|
|
Navigation
|
29857
179.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
29461
603.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
27071
624.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
30926
419.7 images/sec |
|
|
Clang
|
43491
214.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3069
245.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
40885
1.24 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
13630
407.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20043
83.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
35199
1.10 Gpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
24892
1.91 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
23487
689.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
19459
193.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
49262
47.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
28000
886.6 Kpixels/sec |