| User | vg_vassilev |
| Upload Date | September 24 2024 06:58 PM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E06 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. Z790 GAMING PLUS WIFI (MS-7E06) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-13700K |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 24 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 183 Stepping 1 |
| Base Frequency | 3.39 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5287 MHz |
| Package | Socket 1700 LGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 5984 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3003 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2980
428.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3010
18.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2933
60.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2959
68.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2853
38.7 images/sec |
|
|
Clang
|
2804
13.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2771
221.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2815
87.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2920
87.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3799
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3608
112.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2901
223.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2879
84.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3523
35.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2747
2.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3221
102.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 20094 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11210
1.57 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26149
157.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
23186
474.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24768
571.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
27680
375.7 images/sec |
|
|
Clang
|
35730
176.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3718
297.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
33003
1022.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11776
352.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19201
79.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28210
877.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
23888
1.84 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19405
569.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17139
170.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
41632
40.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
23356
739.5 Kpixels/sec |